ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Заступник прокурора Вінницької області Попеско Олександр Петрович. Розслідування «PROSUD»

Посада прокурора, особливо в регіонах, є досить престижною та впливовою, а разом з цим – малооплачуваною. Втім, низький рівень заробітної плати не є перешкодою для місцевих прокурорів жити заможно. Зазвичай прокурорські декларації рясніють елітними будинками та автомобілями, що змушує засумніватися у спроможності їхнього придбання.

Знайомтесь, Олександр Петрович Попеско – заступник прокурора Вінницької області (на головному фото).

У 2001 році Олександр Попеско закінчив Харківську Національну юридичну академію ім. Я. Мудрого і відразу розпочав свою прокурорську кар’єру з посади помічника прокурора Замостянського району м. Вінниці. Відтоді він змінив близько десятка різних посад у прокуратурі: протягом тривалого часу він працював у прокуратурі Вінницької області, був заступником Могилів-Подільського міжрайонного прокурора Вінницької області, Козятинським транспортним прокурором Вінницької області, Козятинським прокурором з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Вінницької області, прокурором Гайсинського району Вінницької області, начальником відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Вінницької області, начальником відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Вінницької області. А вже 3 квітня 2015 року його призначено на посаду заступника прокурора Вінницької області.

Крім Олександра, кар’єру в органах прокуратури обрав і його рідний брат – Олег Петрович Попеско. У його декларації вказано, що він працює заступником начальника слідчого відділу прокуратури Вінницької області. Дружина Олега Петровича теж працює на державній посаді та є помічником судді в Жмеринському міськрайонному суді Вінницької області.

До речі, до суду намагався потрапити і сам Олександр Петрович Попеско. У 2012 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила  проведення добору кандидатів на посаду судді вперше. У списку є і Олександр Попеско. Натомість станом на 28 липня 2016 року Олександр Петрович є у резерві  на заміщення вакантних посад суддів.

Журналістам та активістам Олександр Попеско став відомим у 2016 році, коли в місцевих  ЗМІ вийшла стаття під назвою «Дерибан заплави Вишні: прокурорський і суддівський слід». За словами журналістів, землю навколо заплави річки Вишня незаконно приватизували суддівські та прокурорські родини. Зокрема, п’ятьма ділянками заволоділа Лілія Попеско, дружина прокурора Олександра Попеско. Ще 1 га землі отримала релігійна організація «Незалежна релігійна громада євангельських християн баптистів «Дванадцять апостолів». Серед співзасновників цієї організації батьки прокурора – Петро Анатолійович та Ірина Павлівна Попеско. Засновниками організації також є Шлапак Людмила Володимирівна та Шлапак Олег Григорович – батьки вінницького судді Дмитра Олеговича Шлапака.

Уже традиційно найбільше запитань виникає щодо прокурорських статків. У своїх деклараціях за 20142015 та 2016 роки він задекларував 712 тис. грн доходу. Натомість його дружина за цей період задекларувала лише 115 тис. грн заробітної плати та 67 тис. грн від продажу майна.

Втім, попри такі низькі доходи саме дружина Лілія Віталіївна є власником найдорожчого  майна. Зокрема, вона володіє будинком площею 198 м² у селі Якушинці. Вказана в декларації вартість цього маєтку – 420 тис. грн.

Земля під цим будинком розміщена неподалік вищезгаданої заплави річки Вишня та, як бачимо на фото, ще майже не забудована та не заселена. Цікаво, що дружина прокурора Лілія Віталіївна володіє лише частиною землі під своїм маєтком. Натомість більшою частиною ділянки володіє вже згадана нами Людмила Володимирівна Шлапак – матір вінницького судді.

Крім будинку, Лілія Віталіївна володіє квартирою у Вінниці площею 60 м² та вартістю 8400 грн.

Також у власності дружини прокурора земельні ділянки в тих же Якушинцях, неподалік заплави річки Вишня.

 

Сам прокурор має лише право користування квартирою в Козятині. А її власником є Козятинська міська рада. Як бачимо, Олександр Попеско досі не відмовився від державної квартири, хоча у нього є інші об’єкти нерухомості.

Немає у прокурора і власного автомобіля. У нього є тільки право користування Volkswagen Passat 2008 року випуску, власником якого є батько Олександра Попеско.

Іншим автомобілем Петра Попеско користується дружина прокурора. У її користуванні Mitsubishi Colt 2008 року.

Попри низькі зарплати прокурорській родині вдалося заощадити доволі великі суми. Олександр Попеско задекларував 9800 дол готівки та 21 тис. грн на рахунку в банку. Ще 10 тис. дол готівки задекларувала його дружина.

Як ми вже мали нагоду побачити, частиною майна прокурора володіють його батьки. Нам вдалося з’ясувати, що вони проживають в с. Леляки у Вінницькі області, де мають будинок та декілька земельних ділянок.

Окремо хочеться відзначити 2017 рік для усієї прокурорської родини, який виявився для них досить успішним, хоча поки що в декларації помітити цього неможливо. Справа в тому, що у 2017 матір прокурора та його дружина інвестували в купівлю квартири у Вінниці, за адресою: вул. Пирогова, 76-Б. На цьому місці планується будівництво ЖК «Пироговський».  Замовником будівництва є ЖБК «Будінвест» з яким і украли договір родичі прокурора. Мова йде про дві квартири площею 130 м².Вартість  кожної квартири в цьому будинку не менше 990 тис. грн.

 

У тому ж 2017 році матір прокурора придбала новенький Kia Sportage 2017 року випуску. Сьогодні таке авто найдешевшої комплектації коштує 571 тис. грн.

Відомо, що Петро Попеско є бізнесменом. Він є засновником фермерського господарства «Успіх» і займається вирощуванням фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів. Також Попеско Петро Анатолійович зареєстрований як ФОП та займається лісопильною діяльністю.

Декларації прокурора Олександра Попеско ще раз демонструють, що низькі заробітні плати не є перешкодою для нього жити заможно та отримувати членам його родини по п’ять земельних ділянок у мальовничих місцях. При цьому значне матеріальне покращення для Олександра Петровича настало після призначення його заступником прокурора Вінницької області. Ми сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи під час перевірки встановлять законність набуття прокурорського майна, а ми і надалі слідкуватимемо за кар’єрою молодого Олександра Попеско.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Генеральної прокуратури України.

 

PROSUD

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

2.10.2017 12:13 Умка

Молодец Санёк! Так держать!


2.10.2017 12:27 країна парадоксів

Не шановні судді і прокурори!! Не дай Бог почнеться новий Майдан, а він назріває, і вам і вашим дітям і внукам виділять загальне місце на кладовищі під дерев”яним хрестом і в одній ямі. Ви вже зовсім берегів не бачите, тварюки. Люди пенсії мізерні отримують, а ви ЖИРУЄТЕ, це як “пир во время чумы”. Я вам не заздрю, бо всі знають де виживете, а втікти “за бугор” ви однозначно не встигнете. Так що поки є час живіть по совісті, щоб вас не лінчували біля ваших же маєтків


2.10.2017 13:09 Краине долбоеееебов сверху

Ты, дауненок, как жил в дерьме так и будешь жить. Хоть перевешай всех прокуроров, судей, милиционеров. Потом кто у тебя, дебила, виноват будет? Пожарники? Нотариусы? Просто богатые соседи???? Вы, говнюки, дальше своего носа не видите и не понимаете ничего. Халабуда у прокуроришки и КИА с Пассатом старым — все, на вилы всех и заживем. А о том, кто страну и вас, ушлепков озлобленных доводит до нищеты вы и не думаете. Надо действительно посмотреть, желательно издали, как вы майдан в очередной раз устроите, разграбите, что останется от людей, а потом друг другу глотки будете грызть


2.10.2017 14:23 Непонятливому

такие твари и доводят страну до ручки, через вседозволенность и пофигизм властей. Рука руку моет. Так что вешать и резать будут сверху и донизу (судей и прокуроров в том числе), что тебе не понятно, БАРАН??? Твои предложения или рассуждения…


3.10.2017 15:55 Карлсон

Колядник он и в Винницкой области колядник. Ну а потом максимум браслет пару месяцев по носит что бы босота не волала,ну и все - оппозиционер.


4.10.2017 18:03 Гайсин

Знаю Олександра Петровича по його роботі в Гайсині. Багатьом людям, в тому числі і мені допоміг як прокурор. Особисто я йому вдячний. Принципова та порядна людина. Побільше б таких. І нічого поганого не бачу в тому шо у нього заможні батьки. Усі своїм дітям допомагають як можуть, але до професійної діяльності Попеска це не має ніякого відношення. Це має відношення тільки до професіної діяльності чорноротих коментаторів, які з дивана, бездумно видають свою позицію за єдино правильну.


11.10.2017 17:34 Юрій

Если прокурор, то почему сразу взяточник? Или все таки ЖАБА давит, я думаю что поддавливает. Самое интересно то, что пишут те, которые сами с усами по самые кисточки и т.д.


Комментировать